در ماه های سرد سال افراد در تکاپو هستن تا محیطی گرمتر رو برای خودشون ایجاد کنند. همیشه اتاق خوابها از اهمیت بیشتری برخوردارن چون محل استراحت و آرامش به حساب میان. برای گرم کردن اتاق ها نیازی نیست که همیشه درجه ی وسایل گرمایشی رو زیاد کنیم بلکه با رعایت بعضی از قواعد در دکوراسیون داخلی اتاق ها میتونید حس گرما رو به افراد القا کنید

استفاده از چوب های تیره رنگ در اتاق خواب

یکی از بهترین روش ها برای ایجاد حس گرما و آرامش در فضا استفاده از عناصر طبیعی است و چوب یکی از بهترین متریال ها برای این کاره بخصوص چوبهای دارای رنگ تیره. از چوب میتوان در پوشش دیوارها، سقف و همچنین به عنوان کف پوش استفاده کرد.

در مواردی مانند تخت، پاتختی، لوسترها و قاب های آویز به دیوار هم میتوان از عنصر چوب بهره برد و حس گرما و آرامش رو دریافت کرد.

استفاده از فرش هایی با نقش ها و رنگ های گوناگون

شما با گذاشتن یک یا دو فرش در اتاق خوابتون میتونین سردی کف رو از بین ببرین و به کمک بافت فرش به فضاتون عمق بدین. همونطور که میدونین فرش ها جنس، رنگ و سبک های مختلفی دارن و مطمئنا با هر سلیقه ای که باشین میتونین فرش مورد نظر خودتون رو طبق دیزاین اتاقتون انتخاب کنید.

استفاده از پوشش هایی با جنس کرک برجسته یا پشمی هم برای قرار دادن در اتاق بسیار مناسبه.

به جزئیات بالش ها و کوسن ها دقت کنید

راه بعدی برای ایجاد بافت و حس آرامش و گرما در اتاق خواب اضافه کردن انواع کوسن ها و بالش ها به تخت خوابه. شما میتونین بالش های کرکی رو با بافت ها و رنگ های مختلف پوشش اونها به اتاقتون اضافه کنید و از نرمی و گرمی اونها لذت ببرین. استفاده از پارچه های کش بافت برای پوشش بالش ها و حتی تزئین بالش ها با کامواها باعث میشه تا حس گرمی و زیبایی بیشتری در اتاق خواب داشته باشین.

به کارگیری پتوها روی تخت خواب

پتوها هم از جمله وسایلی هستن که به تخت و اتاق خوابتون حس متفاوت و گرما رو منتقل میکنن. استفاده از پتوهای نرم و گرم و دارای بافت درشت برای این کار مناسب تر هستن و در رنگ های مختلف میتوان آنها را تهیه و استفاده کرد.